Aktualności

data: 2021-10-05

Kursy euro stosowane w rozliczeniach

Kursy euro stosowane w rozliczeniach
 
Rozwiązania przyjęte przez plantatorów i producentów cukru do przeliczenie ceny buraków z euro na złotówki wykorzystują kursy ogłaszane przez Europejski Bank Centralny, Narodowy Bank Polski lub agencję Bloomberg.
 
Krajowa Spółka Cukrowa
Średni kurs NBP z września 2021 r. (4,5664 PLN/EUR) dla ceny buraków kontraktowanych oraz średni kurs NBP z roku gospodarczego 2021/22 dla dodatkowego świadczenia.
 
Nordzucker
Średni kurs z września 2021 r. (4,5688 PLN/EUR) obliczany na podstawie dziennych kursów publikowanych przez agencję Bloomberg.
 
Pfeifer & Langen 
Średni kurs NBP z roku gospodarczego 2021/22 (do czasu wyliczenia kursu średniego zastosowanie ma kurs zaliczkowy 4,50 PLN/EUR) lub średni kurs z pierwszych dwóch tygodni października 2021 (dla plantatorów, którzy uprzednio podjęli taką decyzję).
 
Südzucker
Średni kurs EBC z września 2021 r. (4,5681 PLN/EUR).

Korzystanie ze strony internetowej www.kzpbc.com.pl oznacza akceptację warunków zawartych w polityce prywatności. W szczególnosci dotyczy to akceptacji przetwarzania i przechowywania danych osobowych zebranych za pomocą niniejszej Strony a wykorzystywanych w celach marketingowych i handlowych. Na tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych, profilowania reklam i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.

W przypadku braku akceptacji na powyższe (i zawarte w 'Polityce prywatności') zapisy, prosimy o niekorzystanie z tej Strony i natychmiastowe jej opuszczenie.

Przyjąłem do wiadomosci i zgadzam się