Szarek Komośnik

Plantatorzy buraków cukrowych z rejonu południowo-wschodniej Polski zmuszeni są do walki z wyjątkowo groźnym szkodnikiem, który w szybkim tempie całkowicie niszczy plantacje buraków. Tym szkodnikiem jest szarek komośnik - chrząszcz z rodziny ryjkowcowatych. Chrząszcze wyjadają tkankę liści, a także podgryzają hypokotyl. Intensywny żer na siewkach buraka prowadzi do ich doszczętnego ogołocenia z części zielonych i w konsekwencji powoduje zamarcie rośliny. Rośliny, które zostały uszkodzone w mniejszym stopniu są osłabione, wolniej rosną oraz nadmiernie transpirują. Uszkodzenia są miejscem wnikania organizmów patogenicznych.

 

Korzystanie ze strony internetowej www.kzpbc.com.pl oznacza akceptację warunków zawartych w polityce prywatności. W szczególnosci dotyczy to akceptacji przetwarzania i przechowywania danych osobowych zebranych za pomocą niniejszej Strony a wykorzystywanych w celach marketingowych i handlowych. Na tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych, profilowania reklam i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.

W przypadku braku akceptacji na powyższe (i zawarte w 'Polityce prywatności') zapisy, prosimy o niekorzystanie z tej Strony i natychmiastowe jej opuszczenie.

Przyjąłem do wiadomosci i zgadzam się