Aktualności

data: 2019-11-12

Konferencja "Burak - Cukier - Perspektywy"

6 listopada w Zamościu odbyła się druga edycja Konferencji "Burak - Cukier - Perspektywy" pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jana Krzysztofa Ardanowskiego, której organizatorem jest Krajowy Związek Plantatorów Buraka Cukrowego. Tegoroczne tematy dotyczyły trendów na europejskim i światowym rynku cukru, oczekiwań plantatorów i wyzwań jakie obecnie stoją przed nimi na uwolnionym rynku oraz znalezienia sposobów stabilizacji i poprawy sytuacji na rynku cukru. Dyskutowano również o dostępności skutecznych środków ochrony roślin w świetle kolejnych wycofywanych substancji aktywnych, o nowych szkodnikach pojawiających się na plantacjach i sposobach walki z nimi, o kierunkach badań prowadzonych przez producentów cukru, a także nowowczesnych technikach ochrony pryzm w czasie niekorzystnych warunków pogodowych. 

W panelu dyskusyjnym udział wzięli minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski, przewodniczący senackiej komisji rolnictwa Jerzy Chróścikowski, prezes związku producentów cukru Krzysztof Kowa oraz prezes związku plantatorów Krzysztof Nykiel. Panel stworzył możliwość dyskusji na najważniejsze tematy dotyczące sytuacji na rynku cukru nie tylko pomiędzy panelistami, ale również był okazją do dezpośredniego zadawania pytań przez plantatorów, 

W konferencji udział wzięło ponad 200 przedstawicieli plantatorów buraka cukrowego, przemysłu cukrowniczego, partnerów branżowych mediów oraz administracji. 

Więcej informacji na stronie konferencji: http://www.forumplantatora.pl/

Korzystanie ze strony internetowej www.kzpbc.com.pl oznacza akceptację warunków zawartych w polityce prywatności. W szczególnosci dotyczy to akceptacji przetwarzania i przechowywania danych osobowych zebranych za pomocą niniejszej Strony a wykorzystywanych w celach marketingowych i handlowych. Na tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych, profilowania reklam i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.

W przypadku braku akceptacji na powyższe (i zawarte w 'Polityce prywatności') zapisy, prosimy o niekorzystanie z tej Strony i natychmiastowe jej opuszczenie.

Przyjąłem do wiadomosci i zgadzam się