Aktualności

data: 2020-08-27

Komunikat ZPBC w Glinojecku

Plantatorzy buraka cukrowego Cukrowni Glinojeck S.A
 
Prezydium Zarządu Związku Plantatorów Buraka Cukrowego przy Cukrowni Glinojeck uprzejmie informuje że w dniach 18-19 i 21 sierpnia doszło do rozmów z Zarządem Pfeifer & Langen Polska S.A. W wyniku negocjacji uzgodniono.
  1. Cena za buraki kontraktowane ze zbiorów 2020 r. o zawartości cukru 16% i teoretycznej stracie wydatku cukru 2% została podniesiona z 24 euro na 25 euro przeliczane na złote polskie w oparciu o średni kurs wyliczony przez NBP za okres od 1 września 2020 r. do 31 sierpnia 2021 r. Kurs zaliczkowy ustalono w wysokości 4,36zł za 1 euro.
  2. Cenę na buraki kontraktowane na rok 2021 o zawartości cukru 16% i teoretycznej stracie wydatku cukru 2% została podniesiona z 24 euro na 25 euro przeliczanego na zł wg średniego kursu wyliczonego przez NBP za okres od 1 września 2021 r. do 31 sierpnia 2022 r.
  3. Dobór nasion pod zasiewy roku 2021 r. odbywać się będzie na podstawie zgłaszanych indywidualnie zamówień przez plantatora do producenta cukru w oparciu przedstawioną listę odmian, a w uzasadnionych przypadkach z poza tej listy. 
W związku z powyższym pragniemy podziękować wszystkim tym plantatorom którzy nie ulękli się próbom zastraszania i wstrzymali się z kontraktacją buraków na rok 2021. Jesteście przykładem dla pozostałych plantatorów, którzy z różnych przyczyn ulegli presji cukrowni i zakontraktowali buraki po 24 euro za 1 tonę. To dzięki waszej wytrwałości i odwadze wszyscy plantatorzy będą mieli podniesione ceny zarówno w roku 2020, jak i 2021. Jesteście przykładem dla innych jak należy walczyć o swoje. Możecie być dumni ze swojej postawy. W przypadkach jakichkolwiek trudności z kontraktacją buraków cukrowych proszę o kontakt tel. 60861450. Jednocześnie chcemy poinformować, że zgodnie z informacją przekazaną przez MRiRW płatność związana z produkcją do buraków cukrowych w roku 2021 będzie przyznawana na takich samych zasadach i w tej samej formie, co obecnie.
 
Z upoważnienia Prezydium Zarządu,
Sekretarz Zarządu
Jerzy Stryjewski

Korzystanie ze strony internetowej www.kzpbc.com.pl oznacza akceptację warunków zawartych w polityce prywatności. W szczególnosci dotyczy to akceptacji przetwarzania i przechowywania danych osobowych zebranych za pomocą niniejszej Strony a wykorzystywanych w celach marketingowych i handlowych. Na tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych, profilowania reklam i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.

W przypadku braku akceptacji na powyższe (i zawarte w 'Polityce prywatności') zapisy, prosimy o niekorzystanie z tej Strony i natychmiastowe jej opuszczenie.

Przyjąłem do wiadomosci i zgadzam się