Aktualności

data: 2020-12-04

Komunikat ZPBC przy Cukrowni Glinojeck SA

                                                                                                                                                          Glinojeck 12.01.2020 r.

 

KOMUNIKAT

Plantatorzy Buraka Cukrowego przy

Cukrowni Glinojeck SA

Wszyscy

 

Na wniosek Prezydium Zarządu Związku Plantatorów Buraka Cukrowego Przy Cukrowni Glinojeck  S.A. 1 grudnia br. odbyło się spotkanie z Zarządem Pfeifer&Langen Polska poświęcone renegocjacji treści umowy kontraktacyjnej na lata2020/21 i 2021/22, uzgodnionej przez obydwie strony w dniu 19 sierpnia 2020 r.

Strony zgodnie podkreśliły, że w wyniku niesprzyjających warunków atmosferycznych oraz nasilonej inwazji chorób grzybowych doszło do spadku zawartości cukru w burakach średnio do poziomu 14,5%, co w wielu gospodarstwach doprowadziło do załamania opłacalności uprawy buraka cukrowego. W związku z powyższym uzgodniono, że cena za buraki kontraktowane standardowe o zawartości 16% i teoretycznej stracie wydatku cukru 2% w kampanii 2020/21 zostanie podniesiona z 25 euro/tonę  do 26,29 euro/tonę.

Kurs zaliczkowy euro do rozliczenia kampanii 2020/21 zostaje podniesiony z 4,36 zł/euro na 4,45 zł/euro.

Ponadto na kampanię roku 2021/22 podniesiono cenę za buraki kontraktowane z 25 euro na 26,29 euro jako cenę minimalną  za 1 tonę buraków standardowych o zawartości cukru 16% i teoretycznej stracie wydatku cukru 2%.

 

Z wyrazami szacunku

Jerzy Stryjewski

Sekretarz Zarządu

ZPBC przy Cukrowni Glinojeck SA

Korzystanie ze strony internetowej www.kzpbc.com.pl oznacza akceptację warunków zawartych w polityce prywatności. W szczególnosci dotyczy to akceptacji przetwarzania i przechowywania danych osobowych zebranych za pomocą niniejszej Strony a wykorzystywanych w celach marketingowych i handlowych. Na tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych, profilowania reklam i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.

W przypadku braku akceptacji na powyższe (i zawarte w 'Polityce prywatności') zapisy, prosimy o niekorzystanie z tej Strony i natychmiastowe jej opuszczenie.

Przyjąłem do wiadomosci i zgadzam się