Aktualności

data: 2021-06-21

Uzgodnienia z KSC S.A.

 

Rada Związków Plantatorów Buraka Cukrowego Przy KSC S.A. zakończyła negocjacje warunków kontraktacyjnej z Krajową Spółką Cukrową S.A. Ustalono, że cena  buraków kontraktowanych w roku gospodarczym 2022/23 będzie nie mniejsza niż 30 €/t (przy zawartości cukru 16%).

Została również uzgodniona nowa wersja instrukcji odbioru buraków cukrowcach. Zgodnie z nowymi zapisami ustalono m.in. że w przypadku zanieczyszczenia przekraczającego poziom alarmowy nastąpi ponowna analiza dokonana z tego samego transportu; będzie przeprowadzany coroczny test biegłości wykonywany przez Politechnikę Łódzką oraz będą wykonywane cykliczne analizy na zawartość cukru w burakach wykonywane w akredytowanym laboratorium zewnętrznym (których celem będzie sprawdzenie poprawności działania laboratorium surowcowego cukrowni); będą przeprowadzane codzienne badania na jednorodność miazgi.

Korzystanie ze strony internetowej www.kzpbc.com.pl oznacza akceptację warunków zawartych w polityce prywatności. W szczególnosci dotyczy to akceptacji przetwarzania i przechowywania danych osobowych zebranych za pomocą niniejszej Strony a wykorzystywanych w celach marketingowych i handlowych. Na tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych, profilowania reklam i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.

W przypadku braku akceptacji na powyższe (i zawarte w 'Polityce prywatności') zapisy, prosimy o niekorzystanie z tej Strony i natychmiastowe jej opuszczenie.

Przyjąłem do wiadomosci i zgadzam się