Aktualności

data: 2021-11-24

Wyższa cena buraków w Krajowej Spółce Cukrowej S.A.

 

Wyższa cena buraków w Krajowej Spółce Cukrowej S.A.

23 listopada br. odbyło się spotkanie Rady Związków Plantatorów Buraka Cukrowego przy KSC S.A. z zarządem Krajowej Spółki Cukrowej S.A. Podczas spotkania strony uzgodniły podwyższenie gwarantowanej ceny buraków na rok gospodarczy 2022/23 (o standardowej zawartości cukru 16%) do minimalnego poziomu 32 €/t. Negocjacje nie zostały zakończone. Przedstawiciele plantatorów uważają, że gwarantowana cena buraków nie może być niższa niż 35 €/t, dlatego w terminie do 20 stycznia 2022 r. odbędzie się kolejne spotkanie, które będzie dotyczyć podwyżki cen buraka cukrowego.

Korzystanie ze strony internetowej www.kzpbc.com.pl oznacza akceptację warunków zawartych w polityce prywatności. W szczególnosci dotyczy to akceptacji przetwarzania i przechowywania danych osobowych zebranych za pomocą niniejszej Strony a wykorzystywanych w celach marketingowych i handlowych. Na tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych, profilowania reklam i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.

W przypadku braku akceptacji na powyższe (i zawarte w 'Polityce prywatności') zapisy, prosimy o niekorzystanie z tej Strony i natychmiastowe jej opuszczenie.

Przyjąłem do wiadomosci i zgadzam się