Aktualności

data: 2021-12-29

Spotkanie Związków PBC z rejonu kontraktacji SZP

 

W dniu 29 grudnia 2021 r. odbyło się posiedzenie Związków Plantatorów Buraka Cukrowego z rejonu kontraktacji Südzucker Polska S.A.

Podczas spotkania szczegółowo przeanalizowano sytuację na rynku cukru i w sektorze buraka cukrowego, ze szczególnym uwzględnieniem opłacalności uprawy buraków. Zostało wypracowane jednolite stanowisko wszystkich Związków dotyczące warunków kontraktacji na rok gospodarczy 2022/23. Przedstawiciele plantatorów ustalili, że przyszłoroczna cena musi wynieść minimum 35 euro/t. Ponadto wszystkie elementy zawarte w umowie wpływające na cenę i przychód z uprawy buraków musza zostać poddane gruntownej zmianie (m.in. wysokość premii za wczesne i późne dostawy, terminy płatności, wysłodki…). Negocjacje z producentem cukru zaplanowane są na styczeń 2022 r.

Korzystanie ze strony internetowej www.kzpbc.com.pl oznacza akceptację warunków zawartych w polityce prywatności. W szczególnosci dotyczy to akceptacji przetwarzania i przechowywania danych osobowych zebranych za pomocą niniejszej Strony a wykorzystywanych w celach marketingowych i handlowych. Na tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych, profilowania reklam i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.

W przypadku braku akceptacji na powyższe (i zawarte w 'Polityce prywatności') zapisy, prosimy o niekorzystanie z tej Strony i natychmiastowe jej opuszczenie.

Przyjąłem do wiadomosci i zgadzam się