Aktualności

data: 2008-07-24

Biogazownie

Szanowni Państwo,

Zarząd Główny Krajowego Związku Plantatorów Buraka Cukrowego podjął decyzję o wspieraniu inicjatyw związanych z budową instalacji do produkcji biogazu wykorzystujących do tego celu produkty rolnicze.

W związku z tym KZPBC podjął współpracę z firmami energetycznymi i przesyłowymi operującymi na polskim rynku. Naszą wspólną koncepcją jest przygotowanie projektów budowy biogazownii w kilku regionach kraju. Projekty będą zawierały kompleksowy plan budowy i eksploatacji instalacji, a nasze służby zapewnią wykonanie całej procedury przygotowawczej począwszy od uzyskania niezbędnych pozwoleń i decyzji (warunki zabudowy, decyzja środowiskowa, warunki przyłączenia do sieci energetycznej, wodno kanalizacyjnej, wydanie koncesji na wytwarzanie energii w OZE, projekt robót geologicznych i dokumentacja, pozwolenie na budowę, i inne). Budowa instalacji zostanie powierzona profesjonalnej firmie z wieloletnim doświadczeniem, a środki na ten cel będą pochodziły z funduszy wspólnotowych (maksymalnie do 50%).

Naszym założeniem jest budowa biogazownii, których właścicielami lub współwłaścicielami będą rolnicy, tak żeby korzyści mogli czerpać z dwóch źródeł: ze sprzedaży surowca oraz produkcji energii odnawialnej.

Projekt jest w fazie rozwojowej. Na obecnym etapie chcielibyśmy uzyskać informacje na temat rolników, którzy są zainteresowani czerpaniem korzyści z produkcji energii odnawialnej. Dlatego przygotowaliśmy krótka ankietę na temat lokalizacji instalacji biogazowych. Odpowiedzi na zawarte w niej pytania stworzą podstawy do dalszej analizy i pozwolą na wstępne określenie założeń do projektu budowy instalacji.

Wszystkich zainteresowanych prosimy o wypełnienie załączonej ankiety i przesłanie jej na nasz adres do dnia 31 sierpnia 2008 r. W przypadku pytań prosimy o kontakt z Biurem Zarządu Głównego KZPBC.

Korzystanie ze strony internetowej www.kzpbc.com.pl oznacza akceptację warunków zawartych w polityce prywatności. W szczególnosci dotyczy to akceptacji przetwarzania i przechowywania danych osobowych zebranych za pomocą niniejszej Strony a wykorzystywanych w celach marketingowych i handlowych. Na tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych, profilowania reklam i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.

W przypadku braku akceptacji na powyższe (i zawarte w 'Polityce prywatności') zapisy, prosimy o niekorzystanie z tej Strony i natychmiastowe jej opuszczenie.

Przyjąłem do wiadomosci i zgadzam się