Aktualności

data: 2010-02-26

Negocjacje Porozumienia Branżowego

W dniu 25 lutego br. odbyło się spotkanie negocjacyjne dotyczące Porozumienia Branżowego pomiędzy Krajowym Związkiem Plantatorów Buraka Cukrowego i Związkiem Producentów Cukru w Polsce. W spotkaniu uczestniczył obserwator ze strony Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Strony nie doszły do porozumienia w trzech podstawowych sprawach:

- podziału nadwyżki ponad cenę referencyjną cukru;

- dopłat do wczesnych i późnych dostaw;

- obniżenia kosztów kompleksowej obsługi surowca i wysłodków.

W dniu 25 lutego Związek zwrócił się do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi o rozstrzygnięcie tych spornych kwestii zgodnie z prawodawstwem wspólnotowym i krajowym.

Korzystanie ze strony internetowej www.kzpbc.com.pl oznacza akceptację warunków zawartych w polityce prywatności. W szczególnosci dotyczy to akceptacji przetwarzania i przechowywania danych osobowych zebranych za pomocą niniejszej Strony a wykorzystywanych w celach marketingowych i handlowych. Na tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych, profilowania reklam i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.

W przypadku braku akceptacji na powyższe (i zawarte w 'Polityce prywatności') zapisy, prosimy o niekorzystanie z tej Strony i natychmiastowe jej opuszczenie.

Przyjąłem do wiadomosci i zgadzam się