Aktualności

data: 2013-05-06

Podziękowanie dla Plantatorów

Szanowni Plantatorzy
Krajowej Spółki Cukrowej S.A.

 

Serdecznie dziękujemy plantatorom za udział w proteście, który odbył się 22 kwietnia 2013 r., mającym na celu przyspieszenie procesu prywatyzacji Krajowej Spółki Cukrowej S.A. W proteście, pomimo napiętego terminarza i naglących prac polowych, uczestniczyło ponad tysiąc osób ze wszystkich rejonów kontraktacji Spółki.

Po raz kolejny pokazaliśmy, że jesteśmy gotowi do zakupu akcji Krajowej Spółki Cukrowej S.A. i chcemy, aby Rząd RP traktował nas z należytą powagą, zarówno jako inwestorów i przyszłych właścicieli Spółki, jak i obywateli państwa polskiego.

Ustawa zakładająca zbycie akcji Krajowej Spółki Cukrowej S.A. na rzecz jej plantatorów oraz pracowników została przyjęta przez Posłów i Senatorów ponad 10 lat temu. Przez ten okres żaden Rząd nie wykonał postanowień tej ustawy. Teraz Ministerstwo Skarbu Państwa poinformowało o zamknięciu procesu prywatyzacji i rozważa zaliczenie Spółki do grona podmiotów o istotnym znaczeniu dla Skarbu Państwa. Decyzja ta jest niezrozumiała, tym bardziej, że stoi w jawnej sprzeczności z postanowieniami ustawy o przekształceniach własnościowych w przemyśle cukrowniczym. 

Podkreślamy, że wiążemy przyszłość z „Polskim Cukrem”, pomimo zapowiedzianych zmian w europejskich regulacjach rynku cukru. Ta Spółka potrzebuje gwarancji dostawy buraków cukrowych, a to zapewnić może jedynie plantator będący jej właścicielem. Z pełną odpowiedzialnością chcemy uczestniczyć w rozwoju tej Spółki i zachować uprawę buraka cukrowego w Polsce.

 


       Krzysztof Nykiel                                                    Stanisław Barnaś
         Prezes Rady                                                 Prezes Zarządu Głównego
       Związków PBC przy KSC S.A.                                        KZPBC

Korzystanie ze strony internetowej www.kzpbc.com.pl oznacza akceptację warunków zawartych w polityce prywatności. W szczególnosci dotyczy to akceptacji przetwarzania i przechowywania danych osobowych zebranych za pomocą niniejszej Strony a wykorzystywanych w celach marketingowych i handlowych. Na tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych, profilowania reklam i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.

W przypadku braku akceptacji na powyższe (i zawarte w 'Polityce prywatności') zapisy, prosimy o niekorzystanie z tej Strony i natychmiastowe jej opuszczenie.

Przyjąłem do wiadomosci i zgadzam się