Aktualności

data: 2015-08-20

KOMUNIKAT PRASOWY

Klęska suszy, która występuje na terenie całego kraju, negatywnie wpływa na kondycję i rozwój buraków cukrowych. Straty na plantacjach są bardzo duże, na znacznej części obszarów dochodzą nawet do 50%. Brak opadów w okresie wegetacji, ale również niedostateczne zasoby bilansowe wody po zimie, nie dają nadziei na poprawę sytuacji, nawet w przypadku wystąpienia korzystnych warunków atmosferycznych. Producenci cukru przesuwają terminy rozpoczęcia kampanii ze względu na niewystarczającą ilość surowca potrzebną do przerobu. Sytuacja jest bardzo poważna, dlatego niezrozumiałym jest fakt, że komisje szacujące straty nie uwzględniają tych, które występują na plantacjach buraków cukrowych. W znacznej liczbie gospodarstw przychód z uprawy nie pokryje kosztów produkcji. Rolnicy mogą mieć trudności z regulowaniem zobowiązań oraz z właściwym przygotowaniem pól pod przyszłoroczne zasiewy. W związku z powyższym apelujemy do Rządu RP o podjęcie stosownych działań prowadzących do zminimalizowania negatywnych skutków będących następstwem suszy w uprawie buraków cukrowych.

Krzysztof Nykiel
Prezes Zarządu Głównego

Korzystanie ze strony internetowej www.kzpbc.com.pl oznacza akceptację warunków zawartych w polityce prywatności. W szczególnosci dotyczy to akceptacji przetwarzania i przechowywania danych osobowych zebranych za pomocą niniejszej Strony a wykorzystywanych w celach marketingowych i handlowych. Na tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych, profilowania reklam i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.

W przypadku braku akceptacji na powyższe (i zawarte w 'Polityce prywatności') zapisy, prosimy o niekorzystanie z tej Strony i natychmiastowe jej opuszczenie.

Przyjąłem do wiadomosci i zgadzam się