Konferencja - 7 listopada 2023 r.

2023-10-09
Konferencja - 7 listopada 2023 r.
Kategoria:   

7 listopada 2023 w Żninie odbędzie się Konferencja pt. „Jak chronić plantacje buraka cukrowego? Chwościk i inne agrofagi”

Uprawa buraków cukrowych wymaga odpowiedniego zarządzania, ochrony przed chorobami i szkodnikami oraz optymalnej pielęgnacji roślin. W obliczu zmieniających się warunków klimatycznych, pojawiających się nowych zagrożeń i przy jednoczesnym szybkim wycofywaniu substancji czynnych stosowanych w środkach ochrony roślin stanowi to olbrzymie wyzwanie. Rolnicy mają coraz mniej skutecznych narzędzi, które potrzebne są do ochrony plantacji.

Celem konferencji „Jak chronić plantacje buraka cukrowego? Chwościk i inne agrofagi” jest zaprezentowanie doświadczeń oraz najnowocześniejszych sposobów zwalczania agrofagów, ze szczególnym uwzględnieniem chwościka burakowego. Konferencja stanowi doskonałe forum do współpracy i wymiany doświadczeń. Znakomici naukowcy oraz doświadczeni praktycy przedstawią nowoczesne rozwiązania z zakresu ochrony roślin:

  • jak zapobiegać występowaniu agrofagów?
  • jak skutecznie identyfikować zagrożenia?
  • w jaki sposób monitorować?
  • jak kontrolować rozprzestrzenianie się chorób i szkodników?
  • kiedy zwalczać?

Dbanie o zdrowie roślin i zrównoważoną produkcję ma kluczowe znaczenie dla osiągnięcia wysokich i dobrych jakościowo plonów. Wyższe plony zwiększają rentowność i pomagają w utrzymaniu stabilności dochodów rolników. Stabilne dochody plantatorów buraka cukrowego to silny przemysł cukrowniczy.

Strona konferencji: KONFERENCJA

Program Konferencji: PROGRAM

Rejestracja: REJESTRACJA (rejestracja rozpocznie się 20 października br., liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń).

Termin: 7 listopada 2023

Miejsce: Hotel Cukrownia Żnin

 

 

Organizator

 

Partnerzy Konferencji

      

 

Patronat medialny