Poradnik Plantatora

Kwartalnik "Poradnik Plantatora Buraka Cukrowego" jest kontynuatorem wydawanego od 1946 r. "Poradnika Plantatora". Jest oficjalnym organem Krajowego Związku Plantatorów Buraka Cukrowego.

Główną formułą naszego kwartalnika jest:

  • doradztwo fachowe z najlepszych ośrodków naukowych w kraju dla plantatorów pod kątem szukania oszczędności w technologii uprawy buraka cukrowego, przy jednocześnie zwiększonych efektach plonotwórczych,
  • informacje dla plantatorów o pracach Krajowego Związku, o decyzjach i stanowiskach Zarządu Głównego we wszystkich sprawach dotyczących buraka cukrowego, o działaniu naszych przedstawicieli w organach CIBE, o działalności związków terenowych.
  • informacje o sytuacji w cukrownictwie, o przygotowaniu, przebiegu i wynikach kolejnych kampanii,
  • kształtowanie świadomości plantatorów co do potrzeby przemian chroniących przyszłość buraka cukrowego w kraju,
  • informacje o regulacji rynku cukru w Unii Europejskiej - Poradnik przybliża uwarunkowania prawne, w ramach których musi funkcjonować zarówno produkcja, jak i przetwarzanie buraka w cukrowniach,
  • wiadomości ze świata, ciekawe wypowiedzi, ważne dla plantatorów informacje poszerzające wiedzę.

Oddziaływanie Poradnika wykracza poza środowisko plantatorów. Funkcjonuje on jako rzetelne źródło wiedzy w zasobach bibliotek wyższych uczelni i instytutów naukowych. Po Poradnik sięgają wszyscy zainteresowani bieżącą sytuacją w sektorze – producenci, przedstawiciele firm pracujących na rzecz rolnictwa, studenci i inni.

 

Konsultantami naukowymi pisma są: prof. dr hab. Witold Grzebisz, dr hab. Jacek Piszczek prof. IOR-PIB, prof. dr hab. Jacek Przybył

 

Redakcja

Redaktor Naczelna

Joanna Zduńczyk, tel. kom. 502 110 826

e-mail: j.zdunczyk@ppbc.com.pl
 

Adres redakcji:

ul. Kopernika 34

00-336 Warszawa

tel.: 22 826 41 04, fax: 22 827 74 21

e-mail: redakcja@ppbc.com.pl

www.ppbc.com.pl

 

Korzystanie ze strony internetowej www.kzpbc.com.pl oznacza akceptację warunków zawartych w polityce prywatności. W szczególnosci dotyczy to akceptacji przetwarzania i przechowywania danych osobowych zebranych za pomocą niniejszej Strony a wykorzystywanych w celach marketingowych i handlowych. Na tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych, profilowania reklam i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.

W przypadku braku akceptacji na powyższe (i zawarte w 'Polityce prywatności') zapisy, prosimy o niekorzystanie z tej Strony i natychmiastowe jej opuszczenie.

Przyjąłem do wiadomosci i zgadzam się